Vita Polymers Poland Sp. z o.o.
ul.Sienkiewicza 31/33
56-120 Brzeg Dolny
tel +48 (prefix) 71 3808900
fax +48 (prefix) 71 3197944
sales@vitapp.com.pl
tech@vitapp.com.pl

20-054 Lublin
Strojanowskiego 27
tel +48 (prefix) 81 7518637
fax +48 (prefix) 81 7518738
lublin@vitapp.com.pl

Szymanów (k/Wrocławia)
51-180 Wrocław
Lotnisko Szymanów
tel +48 (prefix) 71 3878308
szymanow@vitapp.com.pl

IFS Żary
68-200 Żary
ul. Brata Alberta 9
tel +48 (prefix) 68 3634808
ifs@vitapp.com.pl

Pianki trudnopalne typu REFLEX

REFLEX spełnia standardy trudnopalności wymagane na rynkach UK {The Furniture and Furnishings (Fire) (Safety) Regulations 1988. S.I. No. 1324, Shedule1, Part I; BS.5852, Part 2} oraz USA (TB117-A and D)

Informacje ogólne
Wysokiej jakości pianki trudnopalne REFLEX produkowane sa przez Vita Polymers Poland bardzo zaawansowaną i unikalną technologią nowej generacji, która została opracowana, wdrożona i opatentowana przez naszą siostrzaną firmę VITAFOAM Ltd. z Wielkiej Brytanii.
Nazwa REFLEX jest zastrzeżonym i prawnie chronionym znakiem towarowym (Registered TradeMark) należącym do VITAFOM Ltd. REFLEX jako brand name (markowa nazwa handlowa, marka handlowa), co do zasady funkcjonowania na rynku.
REFLEX przez lata istnienia, zwłaszcza na rynkach Wielkiej Brytanii, ma zbudowaną bardzo mocną pozycję jako marka (brand name); ten wysokiej jakości produkt jest doceniony i w pełni rozpoznawalny zwłaszcza przez branżę producentów i handlowców mebli i materacy, również przez konsumentów (końcowych użytkowników mebli, materacy czy innych wyrobów z pianek elastycznych.


Charakterystyka własnościowa i jakościowa pianek REFLEX
Wysokoelastyczne pianki REFLEX to materiały trudnopalne nowej generacji o istotnej przewadze jakościowej w stosunku do tradycyjnych pianek trudnopalnych klasy CMHR. Podstawowa i zauważalna nawet organoleptycznie przewagą pianek REFLEX nad piankami CMHR to wynik eliminacji stałych wypełniaczy (melaminy), które są używane przy produkcji pianek CMHR, będąc zasadniczym składnikiem powodującym ich trudnopalność. Między innymi to poprzez eliminację wypełniaczy pianki REFLEX cechują się zdecydowanie mniejszym odkształceniem trwałym (rzędu kilku % porównywalnym do pianek standardowych), zdecydowanie większą elastycznością, wytrzymałością na rozciąganie i trwałością w czasie użytkowania w stosunku do pianek CMHR w porównywalnej klasie gęstości.
Dodatkowo pianki REFLEX można uzyskać w zdecydowanie szerszym zakresie twardości, w tym przede wszystkim można uzyskać materiały w niskich przedziałach twardości (materiały miękkie i elastyczne) i to bez zwiększania odkształcenia trwałego, nawet przy relatywnie wysokich gęstościach. Takie własności są bardzo często wymogiem jakościowym dotyczącym mebli i materacy, zwłaszcza na rynkach Wielkiej Brytanii, a nie można ich uzyskać w tradycyjnej technologii produkcji pianek CMHR.
Nie bez znaczenia jest tu również zupełnie inna faktura powierzchni pianek REFLEX (materiał drobno-komórkowy o gładkiej fakturze i przyjemny w dotyku) w stosunku do pianek CMHR (materiał o nieregularnych komórkach i szorstkiej fakturze), co ma istotny wpływ na jakość i komfort wyrobów tapicerowanych, zwłaszcza mebli skórzanych.
Różnice pomiędzy piankami REFLEX i CMHR można również z grubsza zobrazować poprzez porównanie z piankami standardowymi VP, do czego często odnoszą się nasi Klienci, próbując znaleźć materiały "porównywalne" do tych które znają . Przykładowo piankę CMHR2715 w sensie wytrzymałościowym (pomijając inne parametry) można porównać z pianką VP22 a piankę CMHR3025 do pianki VP25. Analogicznie np. piankę CMHR3532 w sensie wytrzymałościowym można porównać z VP30. Różnice gęstości to właśnie wynik zastosowania wypełniaczy stałych w piankach CMHR. W wypadku pianek REFLEX mamy, używając skrótu myślowego "100% pianki poliuretanowej w piance poliuretanowej", bo nie ma w nich wypełniaczy stałych; czyli np. REFLEX 300S można porównywać w sensie wytrzymałościowym (pomijając inne parametry) z materiałem pomiędzy VP30 i VP35, a REFLEX 270S np. z VP2830.

Zalecenia stosowania pianek REFLEX
Przez analogię do naszych zaleceń stosowania pianek VP, z wcześniejszego porównania można łatwo wnioskować że:
-REFLEX 300S oraz REFLEX 300 może już być użyta z powodzeniem na siedziska mebli, zgodnie z klasyfikacją ''V" VITAFOAM i ze standardami brytyjskimi.
-REFLEX 270S oraz 270 wg klasyfikacji ''S" VITAFOAM, może być użyty na oparcia i elementy uzupełniające oraz materace; częściowo również na siedziska, ale raczej jako element tzw. wyściółki .

Oczywiście jak dla wszystkich elastycznych pianek poliuretanowych w tym również pianek REFLEX, obowiązuje jedna prosta zasada tzn. im wyższa gęstość tym większa jakość i wytrzymałość materiału w czasie użytkowania. Dlatego pianki REFLEX produkuje się również w wyższych zakresach gęstości (np. REFLEX 350S, REFLEX 400) a dobór materiału zależy od planowanej przez producenta (mebli, materacy) pozycji jakościowej i cenowej wyrobu na rynku.


Nasza aktualna oferta pianek trudnopalnych
Aktualnie koncentrujemy się na piankach: REFLEX 270S, 270 (sugerowany zasadniczo na oparcia i elementy uzupełniające; ewentualnie jako materiał uniwersalny z zastrzeżeniami jak w zaleceniach. ) oraz REFLEX 300S , 300 oraz 350 (sugerowany na siedziska, materace).
W uzupełnieniu oferujemy pianki REFLEX 300SS, REFLEX 350S, REFLEX 350S, REFLEX 400 i REFLEX 400H.

Atuty pianek REFLEX
- Przede wszystkim najwyższa jakość - produkt nowej generacji o silnej marce handlowej (brand name) zwłaszcza na rynkach UK.
- Uzupełnienie i wzmocnienie dotychczasowej oferty pianek trudnopalnych w kierunku, którego oczekuje Klient - wysokoelastyczne materiały o niskiej twardości, bardzo niskim odkształceniu trwałym, dużej wytrzymałości na rozciąganie i bardzo wysokim komforcie użytkowania.
- Oprócz jakości w sensie wytrzymałości i elastyczności, REFLEX daje szersze możliwości projektowania wyrobu, zwłaszcza na rynki UK, poprzez szerszą gamę parametrów i własności jakie można uzyskać w tej technologii. Brytyjczycy lubią siedzieć "miękko" i bardzo komfortowo, a praktycznie nie używa się tam sprężyn w elementach siedziskowych. Komfort, który na kontynencie jest często zadawalający przy zastosowaniu kombinacji sprężyny i standardowej pianki, na wyspach nie wystarcza i ma go zapewnić monolit piankowy (często o grubości nawet 20cm) - między innymi dlatego stworzono REFLEX.


PIANKI REFLEX to mocny argument marketingowy dla producenta / eksportera mebli (czy materacy) na rynki UK - REFLEX to materiał markowy (REFLEX = brand name) , doceniony i rozpoznawalny przez kontrahenta w UK;
W wypadku zastąpienia pianek typu CMHR przez pianki REFLEX uzyskujemy zdecydowanie lepsza jakość i komfort mebli tapicerowanych bez pogorszenia parametrów wytrzymałościowych.
Lepsza geometria bloków, stąd większa wydajność rozkroju i dodatkowa oszczędność w stosunku do bloków CMHR o niższych gęstościach.
Łatwiejsza dostępność logistyczna materiałów REFLEX Większe możliwości dostaw bloków o specjalnych rozmiarach (rozkrój bloku długiego).

REFLEX to gwarancja najwyższej jakości mebli materacy i innych wyrobów z elastycznych pianek poliuretanowych .